Конференція Emerging Viruses 2019, Оксфорд, 9 вересня.

Не можу стримати вдячність та захоплення роботою, яку зараз в Україні здійснюють громадські організації «Родини Героїв Небесної Сотні» разом з Кембриджською спільнотою України, Українською асоціацією випускників університету Оксфорд та Коледжем Сент Едмунд Хол (St Edmund Hall) Оксфордського університету з метою створення єдиного проекту на честь всіх небайдужих до майбутнього своєї Батьківщини, і в першу чергу, на честь справжнього патріота, викладача Українського католицького університету, науковця та суспільного діяча – Богдана Сольчаника, який пожертвував своїм життям ради України під час Революції Гідності. Вражає те, що ці родини, переживши біль втрати і, можливо, розчарування, “піднялися з колін” і почали творити щось нове, раніше небувале і надзвичайно цінне. А цінне, тому, що лише протягом декількох років вже 8 науковців з України мали можливість продемонструвати високий рівень знань та донести до світової спільноти свої ідеї у найпрестижніших ВУЗах світу, таких як Оксфорд та Кембридж. Однією з них цього року пощастило стати і мені, отримавши грант на участь у конференції «Небезпечні віруси 2019» у Оксфорді.

Для мене це було справжнє чудо і надзвичайна можливість презентувати результати своєї дисертаційної роботи по проблематиці боротьби із смертельним вірусом сказу, який й досі підступно забирає людські життя в Україні, і отримати зворотну відповідь від професорів та докторів з Оксфордського університету та почути їх поради і перейняти досвід вчених Великобританії у подоланні аналогічної проблеми. Я отримала найцінніший досвід, незабутні враження і захват від їх щирого бажання допомогти нам стати кращими. Ще раз впевнилася, що дуже багато залежить від нас самих, нас – українців.

Досить прикро, коли здібні й талановиті молоді люди виїжджають за кордон в пошуках кращого життя. З одного боку, я їх розумію, а з іншого, набагато важливіше поїхати за досвідом і привезти найцінніше на свою Батьківщину і сприяти її розвитку. Так, це досить важко, але з Україною в серці і вірою в Бога в душі, все можливо! Від нас необхідно лише бажання і зусилля, і завжди знайдуться люди, які помітять твою іскорку надії і допоможуть розвести багаття, щоб зігріти багатьох. Звичайно, це лише моє бачення, але я в це вірю, бо на своєму шляху зустрічаю достойних людей, які надихають своїми досягненнями, вірою в себе та бажанням зробити благо для Батьківщини. Слава Богу за таких людей і можливість стати кращими завдяки їх жертві та їх достойному прикладу.

Безмірно дякую Всім, хто підтримував мене на різних етапах мого становлення. Окремо хочу висловити щиру подяку команді, яка працює над реалізацією ідеї гранта імені Богдана Сольчаника, в першу чергу, пані Аліні Свідерській, яка протягом останніх місяців була моїм цілодобовим наставником, взяла на себе всі організаційні питання та доклала максамальних зусиль, щоб допомогти якнайкраще підготуватись до поїздки на конференцію і дистанційно супроводжувала і підтримувала мене протягом перебування у Великобританії. Також, особлива подяка пані Мирославі Хартмонд, яка всебічно попіклувалась за можливість розміщення в найстарішому і найчарівнішому коледжі Оксфорда, Сент Едмунд Холі, забезпечила знайомство з прекрасними вченими і викладачами університету (Tom Sprent, Thomas Brewis) та допомогла відкрити Оксфорд у всій його величі. Не можу оминути увагою пані Катерину Бусол, яка надавала розгорнуті консультації і також підтримала і допомогла мені повірити в себе.

У Вас чудова команда патріотів і професіоналів, і Ви, в першу чергу, є прикладом для наслідування!!!

Дякую Вам за самовіддану працю і бажаю подальших успіхів у Вашій справі та світлого майбутнього нашій державі!